Autor CREA

Magazyn dla kobiet kreatywnych CREA CREA GdyKobietyTworza.pl powstał by promować twórczość kobiet oraz inspirować, edukować i zachęcać kobiety do realizacji własnych pasji i marzeń. CREA to artykuły na temat reklamy, marketingu, psychologii sukcesu, to prezentacja twórczych kobiet, galeria sztuki i sklep kreatywny.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sztuka i Twórczość»Rękodzieło»Wywiad z Magdaleną Białas właścicielką marki FUERZA
Wywiad z Magdaleną Białas właścicielką marki FUERZA | Na zdjęciu p. Magdalena Białas

Wywiad z Magdaleną Białas właścicielką marki FUERZA

Każda osoba i każde przedsięwzięcie skoncentrowane na tworzeniu i kreowaniu piękniejszego, lepszego świata sprawia, że na swej drodze mamy okazję spotykać wyjątkowych ludzi, których serca, umysły i dusze wypełnia podobna, żarliwa pasja twórcza.

Jedną z takich niezwykłych osób jest pani Magdalena Białas, twórca i właścicielka firmy i marki FUERZA, specjalizującej się w tworzeniu unikalnej biżuterii inspirowanej kulturą Katalonii. O tym jak powstała FUERZA, co oznacza i co się za nią kryje, można przeczytać w artykule Piękno i elegancja biżuterii FUERZA opublikowanym w naszym magazynie 6 maja. Dzisiaj natomiast, chcemy zadać pani Magdzie kilka pytań, aby lepiej poznać drogę, którą pokonuje kobieta kreatywna od marzenia do jego realizacji.

CREATemat ozdabiania się jest bliski każdej kobiece chyba od zarania dziejów. Wiele z nas już w wieku dziecięcym z pewnością robiło sobie korale, choćby z jarzębiny, ze świeżych poziomek, z pestek, itp. W miarę dorastania pomysłowość w temacie przyozdabiania się oczywiście wzrastała. Jak ta miłość do pięknej biżuterii rozwijała się u Pani?

p. Magda– Tak też było z mną. Już jako mała dziewczynka robiłam naszyjniki, pierścionki i bransoletki z kwiatków, muszli, kolorowych wstążek. Z wiekiem były to poważniejsze materiały – skóra, ceramika, elementy szklane. Zawsze lubiłam oglądać wszystkie witryny w salonach jubilerskich – oglądałam i podziwiałam różnorodność wzorów. Obserwując kobiety zawsze zwracałam uwagę na biżuterię, którą noszą. Jednak nigdy nie byłam fanką jednego rodzaju biżuterii. Zawsze lubiłam różne materiały – kryształy, kamienie naturalne, metal. Uwielbiałam nietypowe połączenia.

Magdalena Białas, Biżuteria FUERZA, Biżuteria , oryginalna biżuteria, hiszpańskie inspiracje w sztuce, sztuka kobiet, promocja twórczości kobiet, reklama kobiet kreatywnych

Biżuteria FUERZA – kolekcja Antyczna

CREA - Każda twórczość wymaga pewnych umiejętności, znajomości specyficznego dla danej dziedziny warsztatu. Łączy Pani w swojej biżuterii różne materiały – kamień, skóra, metal, muszle. Gdzie Pani nauczyła się umiejętności potrzebnych do łączenia tych tworzyw i kreowania takiej zróżnicowanej biżuterii.

p. Magda – Muszę przyznać, że do wielu rozwiązań dochodziłam sama. Jak nie wiedziałam to pytałam i podpatrywałam. Sądzę jednak, że jak coś jest naszą pasją, to my intuicyjnie wiemy jak to się robi – ta wiedza jest w nas ukryta od zawsze. Sama byłam zaskoczona, że potrafiłam zrobić tal wiele rzeczy bez żadnej specjalnej nauki. Myślę, że wiele zależy od naszej wyobraźni. Twórczość – to jest wędrówka po swoim świecie. W moim przypadku – na początku – często tworzyłam biżuterię metodą prób i błędów. Dzięki temu powstawały ciekawe i nietypowe wzory. Bo też o to mi chodzi, aby tworzyć coś innego, co będzie wyróżniało markę, dlatego też nie podglądamy konkurencji, nie chcemy sugerować się innymi wzorami. Biżuteria FUERZA ma być inna – i często też słyszymy od klientek, które nas wybierają, że taka jest.

CREACo Panią inspiruje? Wiemy, że Hiszpania, w szczególności Katalonia, ale co w tej kulturze przyciąga Pani głównie uwagę?

p. Magda – Hiszpania jest niesamowicie klimatyczna. Właściwie to wszytko mnie tam inspiruje muzyka, przyroda, ludzie, a przede wszystkim artyści czy też przepiękna i zabytkowa Barcelona. W tym mieście jest coś magicznego, co sprawia, że mogę tam ciągle wracać.

Biżuteria FUERZA – kolekcja Skórzana

Biżuteria FUERZA – kolekcja Skórzana

CREAJak określiłaby Pani swoją biżuterię – jaka ona jest? Co ją wyróżnia?

p. Magda – Przede wszystkim FUERZA jest przesłaniemsiła i moc jest w nas, od nas zależy nasze życie, to co robimy i jak żyjemy. FUERZA jest żywym przykładem na to, że tylko kiedy słuchamy siebie i żyjemy w zgodzie z samym sobą możemy powiedzieć, że żyjemy na prawdę.

CREA – Z myślą o jakich kobietach Pani ją tworzy?

p. Magda – FUERZA ma bardzo dużo wzorów – od biżuterii z delikatnych kryształków, po wyrazistą biżuterię ceramiczną. Myślę, że każda Pani znajdzie coś interesującego dla siebie. Ale przede wszystkim chcę, aby każda kobieta odnalazła w sobie swoją FUERZĘ – swoją siłę, moc i pasję. FUERZA jest talizmanem.

Biżuteria FUERZA – kolekcja Delikatność Kryształów

Biżuteria FUERZA – kolekcja Delikatność Kryształów

Zdjęcie – Aktorka Katarzyna Misiewicz-Żurek w biżuterii FUERZA (właściciel zdjęcia FUERZA)

Zdjęcie – Aktorka Katarzyna Misiewicz-Żurek w biżuterii FUERZA (właściciel zdjęcia FUERZA)

CREACzy jest jakaś postać – obecnie żyjąca, bądź historyczna – która stała się dla Pani inspiracją, natchnieniem?

p. Magda – Natchnieniem dla mnie są moje emocje, wielka radość i satysfakcja z tego, co robię.

CREAKto Panią wspiera, kto motywuje?

p. Magda – Motywuje mnie FUERZA, ona napędza mnie do działania. Wspiera mnie mój ukochany mąż, na którego zawsze mogę liczyć. Ważne jest to, że FUERZA się podoba i podbija serca kolejnych kobiet I to jest bardzo duża siła napędowa.

CREA  – Jakie własne słabości musiała Pani pokonać, aby stworzyć markę FUERZA?

p. Magda – Musiałam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcę robić to, co teraz robię, musiałam też nazwać to, co robię, to jest jedno słowo FUERZA

CREACzy zdarzyły się jakieś porażki, które musiała Pani pokonać? Jeżeli tak, to czego one Panią nauczyły?

p. Magda – Właściwie to w moim życiu nie miałam porażek, mam to, co jest w życiu najważniejsze – kochającą, wspierającą rodzinę i swoją pracę.

CREAProszę podzielić się z czytelniczkami CREA GKT swoimi największymi sukcesami, z których jest Pani szczególnie dumna.

p. Magda  – Największym sukcesem jest dla mnie to, że tworzę z pasją i że moje prace cały czas zdobywają serca kolejnych kobiet.

Biżuteria FUERZA – kolekcja Duma Katalonii

Biżuteria FUERZA – kolekcja Duma Katalonii

CREACo Pani zdaniem jest potrzebne, aby ideę, pomysł, marzenie zamienić w rzeczywistość? Jaką w tej dziedzinie dałaby Pani radę innym kobietom, które realizują się twórczo. Co powinny zrobić, aby z miłego hobby wejść na wyższy poziom i czerpać satysfakcję finansową ze swojej twórczości.

p. Magda – Musimy zadać sobie pytanie, co chcę w życiu robić, jakie zajęcia sprawiają mi radość i mogę poświęcać im dużo czasu. Kiedy już wiemy, to nie możemy się bać, strach nie może nas ograniczać. Musimy podjąć działanie, musimy zacząć. A potem jesteśmy zdziwieni, jak fajnie wszystko układa się w całość. Nasze wnętrze mówi nam, co mamy krok po kroku zrobić.

CREA – Jakie ma Pani plany związane z FUERZA na najbliższą przyszłość?

p. Magda – No cóż, nadal będziemy tworzyć nowe wzory, będziemy docierać do kobiet z przesłaniem, że siła i moc wewnętrzna jest w nas, a FUERZA jest potwierdzeniem, że to prawda.

CREA – Na koniec, z czystej damskiej ciekawości. Gdyby miała Pani stworzyć biżuterię, która odzwierciedla magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, który w gruncie rzeczy oparty jest na tej samej idei, co FUERZA, iż moc jest w nas, jak by taka biżuteria wyglądała? Z czego by była zrobiona, w jakich kolorach?

p. Magda – Myślę, że to by było połączenie ceramiki i skóry – kolory, czarny i czerwony

CREA – Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu sukcesów i mnóstwa zadowolonych klientek.

Redakcja CREA GdyKobietyTworza.pl

Biżuteria FUERZA – kolekcja Delikatność Kryształów

Biżuteria FUERZA – kolekcja Delikatność Kryształów

Biżuteria FUERZA – kolekcja Duma Katalonii

Biżuteria FUERZA – kolekcja Duma Katalonii

Biżuteria FUERZA – kolekcja Siła w Elegancji

Biżuteria FUERZA – kolekcja Siła w Elegancji

Autor CREA

Magazyn dla kobiet kreatywnych CREA CREA GdyKobietyTworza.pl powstał by promować twórczość kobiet oraz inspirować, edukować i zachęcać kobiety do realizacji własnych pasji i marzeń. CREA to artykuły na temat reklamy, marketingu, psychologii sukcesu, to prezentacja twórczych kobiet, galeria sztuki i sklep kreatywny.

Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment