Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sukces i Inspiracje»Psychologia Sukcesu,Rozwój Osobisty»Dlaczego innym dobrze się wiedzie w życiu, a ty masz same problemy
Dlaczego innym dobrze się wiedzie w życiu, a ty masz same problemy | Fot.

Dlaczego innym dobrze się wiedzie w życiu, a ty masz same problemy

Dlaczego jednym dobrze się wiedzie w życiu, odnoszą sukcesy, są radośni i pełni energii, a inni wiodą życie smutne, ponure mając same problemy?

Życie nasze, to miliardy malutkich momentów. To, w jaki sposób spędzasz każdą sekundę życia, tworzy twoją całą rzeczywistość. Nikt ci nie daje rzeczywistości, ty ją stwarzasz dzień po dniu, działanie po działaniu, sekunda, po sekundzie. Każdy twój ruch, praca zrobiona, bądź odłożona na później, każda rozmowa, przeczytana książka, obejrzany film, każdy spacer po lesie lub po sklepach, wszystko, co robisz sumuje się i daje wynik końcowy – Twoje Obecne Życie. Zasada ta dotyczy w równym stopniu życia osobistego, jak i zawodowego, w prostej linii przekłada się w biznesie na sukces, bądź porażkę. Dlaczego innym ludziom wszystko się lepiej układa?

Nadaj sens i znaczenie każdej chwili w Twoim życiu

Choćby ta chwila, to było zwykłe kliknięcie przycisku  like na Facebooku. Zobacz, ile godzin dziennie ludzie spędzają na Facebooku, Naszej Klasie i innych tym podobnych stronach. Klikają mnóstwo like’ów, czasem coś udostępnią z czyjegoś profilu  i nic z tego nie wynika. Ani dla osoby, która klika ten like, ani dla osoby, której klikasz. Jeżeli poświęcasz czas na klikanie lików w Internecie, spraw, aby to miało sens. Polub te strony, które mają dla Ciebie wartość i znaczenie. Niech za przyciskiem LIKE (lubię), kryje się autentyczne lubienie strony, osoby, czyjegoś działania.

Praca i zabawa nie powinny się wykluczać

Gdy jesteśmy dziećmi i nie chodzimy do szkoły, to naszym głównym zajęciem jest zabawa. Dorośli traktują ten etap życia, jako mało poważny i z pobłażaniem zwykle patrzą na bawiące się dzieci. Ale! … dla dzieci, ten etap życia to czas poznania świata, rozwoju osobistego, weryfikacji pojęć, poglądów i czas poznania samego siebie. Najważniejszy czas w życiu człowieka, jeżeli chodzi o rozwój. Pytanie, czy etap cudownego, radosnego poznawania i rozwoju musi się kończyć wraz z dzieciństwem?

Zastanów się, praca zawodowa zajmuje znaczną część naszego  życia.

Gdy wliczymy w okres zawodowej pracy trwającej średnio 40 lat jakieś 10 lat (zwykle jest to więcej), spędzonych w różnych szkołach i do tego przyjmiemy średnio 8 godzin dziennie na naukę/pracę, to wychodzi na to, że przy średniej życia 70 lat, aż 50 lat to praca i nauka razem wzięte, czyli ponad 125 tysięcy godzin spędzonych … no właśnie … JAK?

  • czy radośnie?
  • czy kreatywnie?
  • czy z satysfakcją dla nas?
  • A gdyby tak

Pracować dla innych, jakbyśmy robili coś dla naszej ukochanej osoby, ukochanego dziecka

Byliśmy wszyscy wychowywani w przekonaniu, że praca to nie zabawa, że praca, to poważna sprawa. Ale dlaczego? Czy humor i zabawa muszą wykluczać poczucie odpowiedzialności? Bo przecież to chodzi o odpowiedzialność w dorosłym życiu! A odpowiedzialność dla mnie, oznacza, że obojętnie, czy cię ktoś obserwuje, kontroluje, czy nie, jak masz coś zrobić, to robisz to dobrze, z sercem, oddaniem i pasją. Niektórzy nazywają to miłością. Ja celowo tego nie użyłam, bo wielu ludzi ma wypaczone rozumienie miłości, która kojarzona jest z relacjami intymnymi między ludźmi obu płci.

Ciekawostka! Zwróciłam uwagę na to, iż w języku angielskim słowo LOVE oznacza zarówno miłość do drugiej osoby, jak i uwielbianie czegoś. Czyli, jeżeli coś bardzo mocno lubimy, to to też jest LOVE. A w języku polskim są to dwa różne pojęcia – miłość i uwielbianie czegoś.

Czy człowiek nieszczęśliwy może zrobić coś dobrego dla innych?!

Czy spędzając większą część życia na wykonywaniu pracy, której nie lubisz, możesz zrobić coś pięknego, kreatywnego, wartościowego?!

Dobre pytanie. Warto je zadać sobie samemu. Czy robisz to, co kochasz? Czy wykonujesz swoją pracę z miłością?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze nastawienie do pracy wpływa na całokształt życia społecznego. Narzekamy codziennie na niezliczoną ilość rzeczy – na dziury w jezdni, na krzywe chodniki, nierówne podłogi w domach, przez które meble nam się wypaczają, na niemiłą i zarozumiałą panią doktor, na opryskliwą panią w okienku na poczcie, na spółdzielnię mieszkaniową, która nie dba dobrze o powierzony jej teren, itd. Wszystko to, co nas boli, co nam w życiu przeszkadza, to skutek wykonywania pracy bez wkładania serca w to, co się robi.

Nie mogę zmienić innych ludzi i zmusić ich, by kochali swoją pracę i robili ją najlepiej jak potrafią.

Ale! … mogę zmienić siebie i jeżeli czuję, że wykonuję pracę, której nie kocham, to mogę ją zmienić. Może nie od razu, ale stopniowo kształtować swoją rzeczywistość tak, aby w końcu dojść do etapu, gdy mogę powiedzieć mam wymarzoną pracę.

No i tak na podsumowanie tematu na dzisiaj

Kto może sprawić, aby twoje życie było piękniejsze?

Czy może to ma być jakaś wróżka, albo książę z bajki? czy może wygrana w toto lotka?

A może ty sama, robiąc dobrze swoją pracę każdego dnia, z miłością, jak dla własnego dziecka?

Spędzając czas na wartościowych rozrywkach, mądrych filmach, pasjonujących książkach, ruchu na świeżym powietrzu (najlepszy kosmetyk:), zamiast pusto i bezsensownie klikać na Internecie. A przy okazji!

Internet to największy uniwersytet na świecie,

największa biblioteka, najwszechstronniejsze źródło wiedzy i rozrywki, ale … i największy śmietnik na świecie. Upewnij się, co z niego wybierasz!

Jeżeli uznasz, że ten tekst zawiera wartościowe treści, prosimy, poleć znajomym na Facebooku lub przez Google+ Może komuś te przemyślenia w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY!

Danuta AntasAbout post author
Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment