Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Czytelnia,Sukces i Inspiracje»Recenzje Książek,Rozwój Osobisty»Sztuka kreacji marzeń, Mike Dooley - recenzja książki
Sztuka kreacji marzeń, Mike Dooley - recenzja książki

Sztuka kreacji marzeń, Mike Dooley - recenzja książki

Temat kreacji marzeń to główny motyw istnienia i funkcjonowania CREA GdyKobietyTworza.pl, dlatego pośród recenzji wartościowych książek na temat rozwoju osobistego publikowanych w naszym magazynie, nie może zabraknąć interesującej pozycji z serii INSPIRIO – Sztuka kreacji marzeń Mike Dooley’a wydawanej przez Wydawnictwo Illuminatio.

Dla osób od dawna zaangażowanych w poszukiwanie własnej ścieżki rozwoju i znalezienia sposobu realizacji swojego największego potencjału – osób znających zarówno książkę, jak i film Sekret – może się wydawać, że Mike Dooley pisząc, iż żyjemy w świecie rządzącym się uniwersalnymi zasadami, które z kolei polegają rozkazom wydawanym za pomocą naszych myśli, intencji i oczekiwań nie odkrywa w Sztuce kreacji marzeń przysłowiowej Ameryki. Bo i faktycznie – moim zdaniem – nie odkrywa. Myliłby się jednak ktoś twierdząc, że w dziedzinie rozwoju osobistego wszystko zostało już napisane i że nic nowego już nie da się wnieść.

Z mojego punktu widzenia, nawet jeżeli kolejni autorzy piszący o realizacji marzeń i podążaniu za swoją pasją, powielają wiedzę zaczerpniętą od innych autorów, to sam fakt, że mają własne spojrzenie, własny sposób dochodzenia do poznania siebie samego i praw rządzących Wszechświatem oraz własne doświadczenie uwieńczone sukcesem sprawia, że każda taka książka ma swoją niepowtarzalną wartość.

Od dawna wiadomo, że ludzie postrzegają świat w bardzo różny sposób, za pomocą różnych zmysłów – wzroku, słuchu, dotyku – dlatego, aby dotrzeć do każdego człowieka z jakąś informacją, potrzeba używać różnych „narzędzi” – różnych słów, obrazów, porównań, analogii. I w tym właśnie tkwi wartość książki Mike Dooleya – jest to inne spojrzenie na zagadnienie realizacji marzeń. Na tyle inne, że nawet osoba zaawansowana w rozwoju duchowym, może znaleźć coś nowego i odkrywczego dla siebie.

Tym, co uniemożliwia, bądź poważnie ludziom utrudnia realizację marzeń, jest to, co Dooley nazywa przeklętym JAK.

Koncentrujemy się na sposobie osiągnięcia czegoś, zrobienia czegoś, dotarcia dokądś, a ponieważ nasza wiedza, którą dysponujemy, z natury jest bardzo ograniczona, dlatego jesteśmy przekonani, że osiągnięcie wielu naszych marzeń nie jest możliwe. Koncentrując się na przeklętym JAK, Mike Dooley wskazuje, że po prostu nie dostrzegamy cudownych sposób manifestacji Wszechświata, popadając z czasem w coraz większą frustrację, gdy nasze faktyczne życie odbiega mocno od tego wymarzonego. Ale jest na to sposób – pisze o tym Dooley w Sztuce kreacji marzeń – by wyjść z kręgu przeklętego JAK.

Jak to zrobić, aby to, co myślmy, o czym marzymy, czego w głębi serca pragniemy, mogło zaistnieć w materialnym świecie?

Jak zamieniać myśl w rzeczywistość? Nie będę zdradzać tego sekretu największych alchemików wszechczasów i zapraszam Was serdecznie do przeczytania książki Mike’a Dooley Sztuka kreacji marzeń, która powinna znaleźć się w każdej bibliotece poszukiwacza skarbów tkwiących w każdym z nas.

MOJA OCENA KSIĄŻKI 5 (w skali 6 stopniowej)

Sztuka kreacji marzeń, Mike Dooley została opublikowana przez , które specjalizuje się w publikacji książek z dziedziny:

  • ezoteryka – magia, rozwój duchowy, anioły i medycyna naturalna,
  • literatura dla młodzieży,
  • poradniki dotyczące zdrowego odżywiania i odchudzania
  • poradniki motywacyjne o nauce osiągania sukcesu,

Sztuka kreacji marzeń; Mike Dooley; tanie książki; illuminatio; rozwój osobisty; marzenia; twórczość; szczęście; jak być szczęśliwym; jak spełnić marzenia

Książka jest dostępna w sklepie magazynu CREA GdyKobietyTworza.pl >>>

oraz

na stronie Wydawnictwa Illuminatio >>>

Sztuka kreacji marzeń. DooleyO AUTORZE

Mike Dooley – Mike Dooley jest znanym mówcą oraz trenerem rozwoju osobistego. Zdobył rzeszę fanów dzięki wysyłaniu krótkich wiadomości od Wszechświata, trafiających co tydzień do tysięcy subskrybentów na całym świecie. Zanim zaczął doradzać innym, prowadził własną firmę. Jego bezkompromisowa i optymistyczna postawa, która neguje istnienie wszelkich przeciwności pomogła wielu ludziom, którzy odkryli w jego słowach inspirację do spełniania własnych marze. Znamy go m. in. ze słynnego filmu i książki Sekret.

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Danuta AntasAbout post author
Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment