| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»O nas»Nasza Misja

Nasza Misja

Skąd wziął się pomysł na serwis Gdy Kobiety Tworzą. Jest wiele stron, magazynów, katalogów internetowych, dedykowanych dla kobiet lub dla firm kobiecych. Sama będąc osobą twórczą, kreatywną i bardzo intensywnie korzystającą z dobrodziejstw Internetu, nie znalazłam dotąd miejsca dla siebie, takiego, by pobyć w nim na dłużej. Z pewnością miejscem tym nie są różnego rodzaju portale społecznościowe, na których miliony ludzi codziennie spędzają zdecydowanie za dużo czasu. Jeżeli by się tak głębiej zastanowić, to ilość czasu spędzonego na przeróżnych stronach społecznościowych i to, co w rzeczywistości one nam dają, pozostaje niewspółmierne w stosunku do siebie. Zwłaszcza, że czas jest najcenniejszą rzeczą, jaką mamy. Mamy do dyspozycji tylko 24 godziny na dobę, a ilość naszych dni w życiu też nie trwa wiecznie. Więc każda minuta spędzona na bezużytecznym plotkowaniu, w mojej opinii, jest czasem straconym dla siebie i dla innych.

Ale wracając do początku. Skąd pomysł na specjalny serwis dla kobiet kreatywnych? Kiedyś, jedna moja kreatywna znajoma ze Stanów Zjednoczonych, zaprosiła mnie do pewnej gry, coś w rodzaju łańcuszka. Z zasady nie wchodzę w żadne łańcuszki, gdyż wyznaję pogląd, że nad moim szczęściem i spełnieniem w życiu czuwają inne siły, niż wysłanie pewnej ilości maili. Ale tym razem, ów mail i pytanie/polecenie w nim zawarte zwróciło moją uwagę i sprowokowało pewną refleksję. Cóż takiego tam było napisane? Otóż … i tu kieruję to pytanie/polecenie do Was.

Wyobraź sobie, że w jednym pomieszczeniu zgromadziło się np. 12 najbardziej kreatywnych, twórczych kobiet, jakie znasz.
Wyobraź sobie, co one razem współpracując mogłyby stworzyć. Pomyśl o przynajmniej jednej takiej wyjątkowej kobiecie w Twoim życiu i wyślij jej tego maila.

Tak mniej więcej brzmiała treść owego nietypowego łańcuszka, żadnego straszenia nieprzyjemnymi konsekwencjami niewykonania tego polecenia:) Ten szczególny mail sprawił, że wyobraziłam sobie znane mi wspaniałe kobiety, współpracujące razem, tworzące niesamowitą synergię, która ogromną inspirującą siłą oddziaływuje na otoczenie, daje odwagę innym, by się przyłączyli do wspólnego tworzenia świata takiego, w jakim chcieliby żyć. Poczułam tę wielką energię i ta wizja jest we mnie. Wiem, że wspaniałych kobiet i nie tylko kobiet jest więcej, niż wskazywałyby na to konkretne osiągnięcia. Wiem, że wiele osób ma bardzo piękne, niespełnione marzenia, bo …:

– bo się boją zrobić coś innego, niż wszyscy
– bo się boją być wyśmianymi, niezaakceptowanymi
– bo się boją, że się nie uda
– że mają za mało wiedzy
– że nie dadzą rady
– że to nie ma sensu
– że dla mnie to już za późno
– że są lepsi ode mnie w tej dziedzinie

i takich „bo”, można by wymieniać bez końca.

Między innymi dla tych właśnie osób dedykowany jest serwis Prezentowane tu osoby, wszystkie bez wyjątku, były kiedyś na etapie „boję się, bo” Poznaj je, dowiedz się jak to zrobiły, że wyszły z cienia i promienieją wspaniałą, radosną energią. Poznaj ich prace.

Nie czekaj. dołącz do nas. Bądź CREA.

O nas

Magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą wspiera i promuje kobiety twórcze, które świadomie i z.. Read more

PS. Co znaczy kreatywna osoba?

Kreatywna osoba w znaczeniu, jakie tutaj będziemy używać, to każda osoba, która robi coś niekonwencjonalnego, obojętnie w jakiej dzedzinie, coś po swojemu, zgodnie z rytmem swojego serca.

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment