Autor Andrzej Milewski

Portal Gdy Kobiety Tworzą jest miejscem gdzie prezentowana jest twórczość kobiet i wartości, z którymi się identyfikują jak miłość, biznes, sztuka, podróże i edukacja. Powyższy artykuł przedstawia propozycję poglądów na wymienione wartości od strony mężczyzny. Andrzej Milewski jest autorem przewodnika po nauce języków obcych: 7 SEKRETÓW NAUKI JĘZYKÓW. JAK OPANOWAĆ KAŻDY JĘZYK OBCY ŁATWIEJ, SZYBCIEJ, SKUTECZNIEJ, SOLIDNIE. Celem przewodnika jest zapewnienie korzyści takich jak: pomoc w redukcji trudności związanych z nauką nowego języka, m.in. ograniczenie towarzyszącego negatywnego myślenia i redukujących emocji, eliminacja niechcianych kosztów, niekomfortowych sytuacji, pomoc w usunięciu nawyków opóźniających opanowanie języka, uczynienie radości z nauki języka obcego, umożliwienie osiągnięcia maksymalnej motywacji do uczenia i przygotowanie do rozpoczęcia przyjemnej podróży z językiem nową bez dziur, szeroką, krótką, łatwą, bezpieczną, pokonywaną z łatwością bez bólów siedmiopasmową autostradą nauki każdego języka obcego. Andrzej Milewski jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Gospodarczej, Cambridge Ruskin International College oraz Anglia Ruskin University w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuje jako trener języka angielskiego w Nowym Targu dla Centrum Szkoleniowego Masterlang w projekcje Unii Europejskiej, pomaga w przygotowywania prezentacji publicznych i prac pisemnych oraz prowadzi Kurs Pozytywnego Myślenia. a także

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Praca i Firma»Sukces w biznesie»Dwie Najpotężniejsze Kobiety w Biznesie Roku 2014 i Ich Rady
Dwie Najpotężniejsze Kobiety w Biznesie Roku 2014 wg. Magazynu Forbes | Fot. Forbes

Dwie Najpotężniejsze Kobiety w Biznesie Roku 2014 i Ich Rady

Dwie Najpotężniejsze Kobiety w Biznesie Roku 2014 i Ich Rady – Kobiece pasje i talenty w erze niepewności.

Wiosną 2014 roku, światowy magazyn The Forbes opublikował listę 15-tu najpotężniejszych kobiet w dziedzinie biznesu. Kobiety te zajmują najwyższe stanowiska w firmach lub są ich właścicielkami i zarabiają miliony dolarów. Według magazynu The Forbes na pierwszym miejscu znajduje się Mary Barra uwzględniona również w setce najbardziej wpływowych ludzi świata według magazynu Time, na miejscu drugim znalazła się Indra Nooyi.

  • Pierwsze miejsce, pierwsze rady – Mary Barra, zarządza firmą General Motor,

która jest ósmą co do wielkości firmą świata produkującą samochody i największym sprzedawcą aut w USA. W historii firmy GM Mary Barra jest pierwszą kobietą na najwyższym stanowisku Chief Executive Officer (Dyrektor Naczelny – przyp. redakcji) i jednym z jej celów jest przywrócenie zaufania klientów do marki. W wywiadzie z Carmen Harlan dla strony Click on Detroit, z dnia 7 maja 2014 roku Mary zachęca kobiety do większego zaangażowania się w przemysł i nowe technologie oraz radzi tym, którzy chcieliby od niej słów inspiracji następująco: Najważniejsze co mogę powiedzieć, to podążaj za swoją pasją, rób to co kochasz, – twierdzi Mary – jeśli robisz to, co kochasz, robisz to lepiej. Następnie zrób wszystko, jakbyś miała/miał zamiar zrobić to co kochasz do końca swojego życia. W każdym swoim zadaniu, które masz do zrobienia skup się naprawdę tylko na tej jednej czynności. Ucz się i pokonuj granice, zdobywaj wiedzę, podążaj w stronę większego zrozumienie biznesu, to spowoduje że wypłacone zostaną Ci adekwatne dywidendy podczas twojej kariery. Mary w wywiadzie wspomina również o determinacji i potrzebie bycia wiernej/ym swojej pasji, potrzebnej do realizowania siebie.

W całej swojej karierze Mary nauczyła się kilku lekcji przywództwa i dzieli się nimi poprzez następujące punkty:

1. Połącz pasję z ciężką pracą, w tej dziedzinie, którą wybrałaś/łeś.

2. Zawsze prowadź swoje życie w sposób integralny.

3. Buduj relacje z innymi ludźmi.

4. Staw czoło wyzwaniom, które czekają na Ciebie.

5. Daj coś od siebie światu.

6. Pamiętaj o swojej rodzinie, przyjaciołach i swojej wierze.

  • Drugie miejsce, kolejne rady – Indra Nooyi.

Drugie miejsce na liście 15-tu najpotężniejszych kobiet w dziedzinie w biznesu roku 2014 według magazynu The Forbes zajęła urodzona w Indii, Indra Nooyi, która w 1978 roku przybyła do USA. Indra w wywiadzie dla Willow Bay twierdzi: że kapitalizm jest wspaniały ale kapitalizm bez świadomości jest niebezpieczny, kapitalizm powinien mieć świadomość – i dodaje – firmy mogą lepiej funkcjonować tylko poprzez lepsze działanie. Indra chce budować firmę taką, gdzie pracownik angażuje się w pełni.

Na pytanie co według niej zrobić, by być dobrym leaderem Indra proponuje 5 razy C czyli:

1. Kompetencja (ang. Competence – przyp. redakcji) – cholernie ważna przy osiąganiu rezultatów,

2. Pewność siebie (ang. Confidence – przyp. redakcji) – po to by mieć odwagę potrzebną do podjęcia trudnych wyzwań,

3. Zdolności komunikacyjne (ang. Com­mu­ni­ca­tion skills – przyp. redakcji) – po to, by przekazać swoją wizję i kierunek,

4. Kompas (ang. Compass – przyp. redakcji) – by wskazywał w stronę twoich prawdziwych wartości,

5. Trening (ang. Coaching – przyp. redakcji) – Trening z udziałem wspierających, zachęcających i bezceremonialnych doradców.

Oto jeszcze jedna rada od Indiry dla dużych i małych firm w pięciu punktach za :

1. Uznaj i zaakceptuj fakt, że żyjemy w erze niepewności i zaadaptuj się stosownie.

2. Kieruj swoje działania do dnia dzisiejszego jak i do jutra w jednym czasie: Firmy, które posiadają wyraźną krótką i długoterminową misję to te, które będą się rozwijać, zatem musimy pracować na dwóch skalach czasowych jednocześnie.

3. Duże zmiany w dużych rzeczach: rozproszenie i zakłócenie jest teraz naszym przyjacielem, nie naszym wrogiem. Indra ostrzega: Jeśli nie zakłócisz samego siebie to konkurencja to zrobi.

4. Wychowuj, edukuj i karm talent: W czasach niestabilności i niepewności, sposób w jaki kupujemy, poszerzamy i wiążemy nasz talent będzie kluczem do tego, czy będziemy obumierać, trwać lub rozwijać się.

5. Firma ma być super przejrzysta: musimy komunikować się cały czas.

Na zakończenie warto posłużyć się statystyką

Około 70 procent decyzji przy kupnie podejmują kobiety, czyli ich decyzje są ważne dla biznesu i ekonomii oraz przyszłości świata, jak i ważne dla zmiany obecnej sytuacji. Mary Barra i Indra Nooyi to dwie najpotężniejsze według The Forbes, kobiety w dziedzinie biznesu, które będą zmieniać świat na lepsze.

Tłumaczył i opracował Andrzej Milewski

Żródła:

i

Jeżeli uznasz, że ten tekst zawiera wartościowe treści, prosimy, poleć znajomym na Facebooku lub przez Google+ Może komuś te przemyślenia w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY!

Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment