Autor Danuta Antas

Artysta , filolog j. angielskiego, twórca oraz autorskich projektów graficznych cechujących się odważnym designem i specyficzną, trudno uchwytną atmosferą. Promotorka kultury i twórczości kobiet. Stworzyła magazyn CREA Gdy Kobiety Tworzą, publikuje artykuły o sztuce, fotografii, marketingu internetowym. Wyróżniana na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Miłośnik przyrody, dobrej książki i ambitnego filmu, właścicielka 2 psów i 3 kotów.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Czytelnia,Miłość i Związki»Kobiety Czytają,Recenzje Książek»Miłość Bóg i kuchnia francuska, James F. Twyman - recenzja książki
Miłość Bóg i kuchnia francuska, James F. Twyman - recenzja książki

Miłość Bóg i kuchnia francuska, James F. Twyman - recenzja książki

Czasami może się wydawać, że nasze życie, to zlepek przypadkowych zdarzeń.
Czasami może się nam wydawać, że spotyka nas nieszczęście.
Czasami sądzimy, że musimy zrobić coś wyjątkowego, by zasłużyć na miłość.
Czasami, a może dość często … zbyt często, uważamy, że musimy coś zrobić, kimś zostać, coś zdobyć, aby móc doświadczać poczucia spełnienia i szczęścia.

Ale czasami też, życie stwarza sytuacje, w których kompletnie nie wiemy, co zrobić, gdyż żaden znany nam dotąd sposób reakcji nie pasuje do tego, co nas spotyka. I wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak się poddać temu, co się dzieje, jak dać się prowadzić przypadkowi i z zaciekawieniem obserwować dokąd niewidzialna dłoń nas zaprowadzi.

W takiej sytuacji pewnego dnia znalazł się autor książki pt. Miłość Bóg i kuchnia francuska James F. Twyman, amerykański pisarz, autor bestsellerów. Wyjazd z ukochaną do niewielkiej miejscowości niedaleko Toronto, od pierwszego dnia pobytu przybiera nieoczekiwany zwrot. Przypadkowe spotkanie z francuskim kucharzem Robertem Dufau, właścicielem pensjonatu, w którym autor postanowił się zatrzymać, rozmowy o kuchni francuskiej i poznawanie filozofii przyrządzania posiłków, którą kieruje się Dufau, będzie stanowić dla Jamesa nie lada przygodę. Okaże się, że gotowanie, to coś znacznie więcej, niż przyrządzanie posiłków. Zwykły czosnek w kuchni, sposób parzenia kawy, zakupy na rynku, nabierają wymiaru duchowego, a najbardziej wymarzonym posiłkiem dla innego wybitnego kucharza francuskiego okaże się … jajecznica! Dufau pomoże pisarzowi zrozumieć, co odróżnia zwykłą jajecznicę od najbardziej wymarzonej.

Przyjaźń, która zawiąże się między pisarzem i kucharzem, czas wspólnie spędzony w kuchni, zaprowadzi ich obu nie tylko do najdroższej w Paryżu restauracji na najbardziej luksusowy lunch, ale spowoduje głęboką przemianę wewnętrzną autora książki. Niekonwencjonalne pytania, które kucharz zadaje Jamesowi w czasie ich spotkań, doprowadzą go do odbycia dalekiej i dramatycznej podróży, jaką jest podróż w głąb siebie. Pozwoli ona znaleźć pisarzowi odpowiedzi na najważniejsze problemy osobiste, z którymi boryka się od bardzo wielu lat.

Wydawać by się mogło, że młody, przystojny, dobrze wykształcony mężczyzna, który odniósł sukces w biznesie, jest popularnym autorem książek, bestsellerów, znanym na całym świecie trubadurem pokoju, producentem i reżyserem filmowym, nie powinien mieć żadnych problemów. A jednak! James od lat nie potrafi się uporać z czymś, co zniszczyło jego związek z ukochaną kobietą życia – żoną Lindą, zamordowaną kilka lat wcześniej. James ciągle nie rozumie, dlaczego przed kilkunastu laty rozpadł się jego związek z Lindą i dlaczego od tego czasu nie potrafił stworzyć żadnej głębszej i trwalej więzi z jakąkolwiek inną kobietą.

Spotkanie z kucharzem, niespodziewane odwiedziny dawno niewidzianej przyjaciółki, czas spędzony w kuchni pensjonatu Drew House w Elorze, małej Kanadyjskiej miejscowości, pozwoli Jamsowi spojrzeć inaczej na całe swoje dotychczasowe życie i znaleźć odpowiedzi na najważniejsze dla niego pytania.

Przy okazji odbywania podróży duchowej wraz z autorem, czytelnik ma okazję dokonać wglądu we własne życie i zweryfikować wartości, którymi dotąd się kierował. Mądrość, którą Robert Dufau, sam siebie nazywający zwykłym kucharzem, przekazuje pisarzowi przy okazji rozmów o przyrządzaniu potraw, to głębokie prawdy duchowe, stanowiące sedno życia. Prawdy, których szuka każda osoba pragnąca żyć świadomie, kreatywnie i szczęśliwie.

Spośród bardzo wielu książek o tematyce ezoterycznej, książek poświęconych rozwojowi osobistemu, które czytałam, z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że Miłość Bóg i kuchnia francuska James’a F. Twyman, to najbardziej wyrafinowana uczta dla duszy, wnosząca w sposób prosty, obrazowy i bardzo przystępny, bezcenną wiedzę na tematy najistotniejsze dla każdego człowieka.

MOJA OCENA KSIĄŻKI 5 (w skali 6 stopniowej)

Miłość, Bóg i kuchnia francuska została opublikowana przez , które specjalizuje się w publikacji książek z dziedziny:

  • ezoteryka – magia, rozwój duchowy, anioły i medycyna naturalna,
  • literatura dla młodzieży,
  • poradniki dotyczące zdrowego odżywiania i odchudzania
  • poradniki motywacyjne o nauce osiągania sukcesu,

Wydawnictwo jest też wyłącznym polskim wydawcą bestsellerowej serii książek Cesara Millana, znanego jako Zaklinacz Psów.

Miłość Bóg i kuchnia francuska; James F. Twyman; recenzja książki; recenzje; czytelnia; kącik literacki; promocja twórczości kobiet; Danuta Antas; magazyn dla kobiet; magazyn artystyczno-kulturalny; GdyKobietyTworza.pl; wydawnictwo Illuminatio

Książka jest dostępna w sklepie magazynu CREA GdyKobietyTworza.pl >>>

oraz

na stronie Wydawnictwa >>>

james F. Twyman Miłośc, Bóg i kuchnia francuska

O AUTORZE

James F. Twyman – autor bestsellerów, m.in. Między niebem, a ziemią, Sekret Kodu Mojżesza, znany na arenie międzynarodowej trubadur pokoju, zapraszany przez przywódców wielu państw na świecie. Producent i współautor scenariusza filmu Indygo. Więcej na temat autora i jego dokonań czytaj na stronie www.

 

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Danuta AntasAbout post author
Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment