Autor CREA

Magazyn dla kobiet kreatywnych CREA CREA GdyKobietyTworza.pl powstał by promować twórczość kobiet oraz inspirować, edukować i zachęcać kobiety do realizacji własnych pasji i marzeń. CREA to artykuły na temat reklamy, marketingu, psychologii sukcesu, to prezentacja twórczych kobiet, galeria sztuki i sklep kreatywny.

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sztuka i Twórczość»Rękodzieło»Dorota Oyrzanowska - D’art Orioles lalki działające na wyobraźnię
Dorota Oyrzanowska - D’art Orioles lalki działające na wyobraźnię

Dorota Oyrzanowska - D’art Orioles lalki działające na wyobraźnię

Od kiedy pamiętam, denerwowała mnie narzucona fizjonomia każdej lalki, jaką dostawałam w dzieciństwie. Miałam to szczęście, że moja Babcia tak samo nie lubiła zdefiniowanych lalek, jak ja. Pewnego dnia zwinęła mój dziecinny kocyk w rulon, na górze i od dołu złączyła go gumkami wekowymi, których występy tworzyły języczek mojej nowej lalki. Po ubraniu jej w śpiochy i kaftanik powstał mój ukochany Gawełek – jedyna lalka, którą akceptowałam i bawiłam się nią bardzo długo.

Nie wiem czy ta historia miała wpływ na to co teraz robię ale jedno jest pewne – nadal nie akceptuję zdefiniowanych twarzy lalek dla dzieci.

D’Art Orioles nie mają twarzy.

Pozwalają nam nadawać im wyraz zgodnie z naszą wyobraźnią. Nie definiują swojej płci, ani nie trwają bez wyrazu. Czasem twarz rzeźbi im słońce, a czasem zmieniają ją chmury. Czasem patrzą na nas a czasem skupiają się w sobie, tak jak sen zabiera nam twarz i umiejscawia ją w zupełnie innym miejscu i na innej osobie. Te lalki są dla mnie łącznikiem między tu i teraz, a tam i zawsze.

DArtOrioles

Kolekcja D’Art Orioles powstała całkiem niedawno.

Pewnego letniego dnia, poza Warszawą, na działce na wsi, siedząc na huśtawce i obserwując ptaki, poczułam nieodpartą chęć stworzenia własnej lalki. Pierwszy Oriol powstał z 2 kawałków płótna, 3 reklamówek i bawełnianej koronki. Nazwałam go BiałeCoNieco i dałam mamie, bo bardzo chciała posadzić go na komodzie w dużym pokoju. Potem musiałam zrobić kolejną lalkę dla jej przyjaciółki, a potem kolejne do składu inspiracji mojej znajomej, parę na prezenty, aż w końcu robiłam lalki do różnych galerii nie tylko w Polsce.

Teraz coraz rzadziej mam czas na stwarzanie lalek, ale jak tylko wyjeżdżam za miasto, dla relaksu szyję i łączę materiał nadając mu kolejną historię. To jest właśnie mój świat, moja magia i sposób na relaks.

DArtOrioles1

DArtOrioles4

DArtOrioles3

DArtOrioles2

Więcej na temat moich lalek można dowiedzieć się na  www.facebook.com/DArtOrioles

 

Copy of Dorota_OyrzanowskaInformacja o autorce lalek D’ART. ORIOLES

Dorota Oyrzanowska – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, właścicielka portalu Beauty Mission, redaktor i dziennikarz w prasie kobiecej. Od wielu lat związana z branżą urodową. Uwielbia dobre kino, sporty walki, motoryzację i lalkarstwo.

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Related posts

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment