Autor Andrzej Milewski

Portal Gdy Kobiety Tworzą jest miejscem gdzie prezentowana jest twórczość kobiet i wartości, z którymi się identyfikują jak miłość, biznes, sztuka, podróże i edukacja. Powyższy artykuł przedstawia propozycję poglądów na wymienione wartości od strony mężczyzny. Andrzej Milewski jest autorem przewodnika po nauce języków obcych: 7 SEKRETÓW NAUKI JĘZYKÓW. JAK OPANOWAĆ KAŻDY JĘZYK OBCY ŁATWIEJ, SZYBCIEJ, SKUTECZNIEJ, SOLIDNIE. Celem przewodnika jest zapewnienie korzyści takich jak: pomoc w redukcji trudności związanych z nauką nowego języka, m.in. ograniczenie towarzyszącego negatywnego myślenia i redukujących emocji, eliminacja niechcianych kosztów, niekomfortowych sytuacji, pomoc w usunięciu nawyków opóźniających opanowanie języka, uczynienie radości z nauki języka obcego, umożliwienie osiągnięcia maksymalnej motywacji do uczenia i przygotowanie do rozpoczęcia przyjemnej podróży z językiem nową bez dziur, szeroką, krótką, łatwą, bezpieczną, pokonywaną z łatwością bez bólów siedmiopasmową autostradą nauki każdego języka obcego. Andrzej Milewski jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Gospodarczej, Cambridge Ruskin International College oraz Anglia Ruskin University w Cambridge, w Wielkiej Brytanii, obecnie pracuje jako trener języka angielskiego w Nowym Targu dla Centrum Szkoleniowego Masterlang w projekcje Unii Europejskiej, pomaga w przygotowywania prezentacji publicznych i prac pisemnych oraz prowadzi Kurs Pozytywnego Myślenia. a także

| PORTFOLIA| WYDARZENIA| ZGŁOŚ PORTFOLIO >
Znajdujesz się na: Strona główna»Sukces i Inspiracje,Praca i Firma»Ograniczające Przekonania,Psychologia Sukcesu,Rozwój Osobisty,Sukces w biznesie»3 rady, które uczą szacunku i miłości do pieniędzy.

3 rady, które uczą szacunku i miłości do pieniędzy.

Kate Northrup należy do grupy Hay House, jest amerykańską mówczynią motywacyjną, pisarką, trenerem finansowym i autorką wydanej w 2013 roku książki pt. (Pieniądze: Miłosna Opowieść: Rozwikłaj Swoje Finansowe Nieszczęścia i Kreuj Życie Takie Jakie Naprawdę Chcesz – Przyp. Autora). Kate po ukończeniu studiów na kierunku historii sztuki, mieszkając z mamą, wpadła w dług w wysokości dwudziestu tysięcy dolarów będąc całkowicie nieświadomą jego wysokości oraz tego jak funkcjonują pieniądze, później zdecydowała coś zrobić ze swoim zobowiązaniem. Tamten moment wspomina następująco: Zaobserwowałam i uzmysłowiłam sobie, że najważniejszym miejscem na rozpoczęcie i także miejscem, które jest najczęściej pomijane to my sami. Zorientowałam się, że to w jakiej sytuacji finansowej jesteśmy kosztuje dużo samorefleksji i zrozumienia. Ponieważ, tak jak z każdą historią miłosną, jest z naszym związkiem z pieniędzmi obie mają swoje: wzloty, upadki, zakręty i przełomy.

Kate przed 30-tką lat spłaciła dług i osiągnęła niezależność finansową. Autorka napisała książkę Pieniądze: Miłosna Opowieść, bo chciała, by ludzie mieli dobrą relację z pieniędzmi i przestali odczuwać stres związany z nimi, a zaczęli szanować i kochać pieniądze. Książka jest dla tych Czytelników, którzy chcą osiągnąć wolność finansową i przyciągnąć do siebie więcej pieniędzy, dla tych, którzy chcą wyjść z długów i bogacić się. Razem z autorką przedyskutujmy temat finansów, bo: Pieniądze są tak wszechobecne w naszych życiach, a ich temat tak bardzo rzadko dyskutowany w głębszym sensie, że my nawet nie rozumiemy wpływu jaki mają na nas.

Książka Pieniądze: Miłosna Opowieść pomaga zrozumieć wpływ pieniędzy na nas oraz posiada w tytule dwa kluczowe słowa pieniądze i miłość. Jak można połączyć te dwa słowa? Przekonajmy się w trzech punktach.

1. PIERWSZA RADA: To o czym myślisz i na co zwracasz uwagę rośnie. Zaakceptuj i pokochaj swoją sytuację.

Kate twierdzi we wstępie do swojej książki (link pod artykułem – Przyp. Autora) że: Co więcej jestem pewna, że rozwikłanie naszych finansowych kłopotów jest całkowicie powiązane z miłością (A bardzo mało z czymś innym) i dlatego byłam gotowa na umieszczenie tego słowa na okładce książki. Autorka zaleca współczujące, miłosne podejście do pieniędzy, bo jak twierdzi: … już wystarczająco długo chłostasz się za swoją sytuację finansową. Teraz jest czas na łaskawe i przychylne podejście do pieniędzy i odkrycie wolności finansowej i to jest to.

Zatem Polacy, bez względu na to czy jesteśmy zadłużeni czy nie, to przestańmy sami siebie chłostać psychicznie, czyli żałować wydanych pieniędzy, przestańmy mieć negatywne nastawienie do pieniędzy, bo to powoduje problem dla nas, przecież każda negatywna myśl jest destrukcyjna.

Jeśli zaakceptujemy i pokochamy to na co przeznaczyliśmy pieniądze, jeśli będziemy cieszyli się z tego, na co je przeznaczyliśmy i będziemy wyrażać się o pieniądzach pozytywnie, to pozbędziemy się poczucia winy, wstydu i niskiej samooceny związanej z finansami. Jeśli dalej będziesz się chłostał/a i skupiał/a na problemie, myśleniu o braku pieniędzy, to przyciągniesz kolejne problemy i jeszcze większy brak pieniędzy, według zasady to na czym skupiasz swoje myśli rośnie.

Twoja obecna sytuacja jest rezultatem tego, co do siebie przyciągnęłaś/eś za pomocą swoich myśli, w które uwierzyłaś/eś i pielęgnowałaś/eś dlatego zaakceptuj i pokochaj tą sytuację.

2. DRUGA RADA: PIENIĄDZE są odbiciem wartości, twojej wartości lub jej braku

Kate Northrup zauważyła, że jej brak pieniędzy i problemy związane z nimi były związane z jej zdrowiem i samopoczuciem, brakiem dbania o siebie, brakiem samoakceptacji, brakiem miłości i pokochania siebie. Pieniądze są związane z tym, jakie masz mniemanie o sobie, im wyższa pewność siebie, tym więcej pieniędzy. Autorka wymienia cztery wierzenia, które jeśli posiadasz, to odpychasz od siebie wszelkie zasoby:

  • Ktoś inny powinien zrobić to dla mnie,
  • Nie jestem dobra/y jeśli chodzi o pieniądze, stawiasz się wtedy w pozycji przegranego, mówisz, że nawaliłaś/eś. Dodam: przecież każdy popełnia błędy, ale nie każdy unika błędów.
  • Ludzie z pieniędzmi są chciwi, zachłanni,
  • Nie jestem mądra/y na tyle, żeby mieć dużo pieniędzy, nie jestem utalentowana/y, nie pochodzę z …. nikt nie będzie Cię cenił bardziej niż ty cenisz siebie.

To nie jest sprawa duchowości mieć pieniądze. Znamienne jest, że większość ludzi odrzuca połączenie funduszów ze sferą duchowości. Istnieje ścisłe powiązanie między fizycznością finansów, które są rezultatem, a sferą duchową, emocjonalną, racjonalną, psychiczną, umysłową, które są ukrytymi, nieznanymi przyczynami. I tak, ocenianie ludzi, którzy mają majątek, zazdroszczenie im, odpycha od pieniędzy. Twoja podświadomość wtedy odgradza Cię od dobrostanu. Taki bez miłości, ubogi sposób myślenia powoduje nasze myślenie biednym i zarazem naszą sytuację biedną, sytuację bez pieniędzy w myśl zasady: jeśli czujesz, że inni nie zasługują na bogactwo to i Ty nie zasługujesz na bogactwo, to co dajesz światu wraca do Ciebie.

Bogactwo przyjdzie do Ciebie, gdy podzielisz się swoim bogactwem i miłością z ludźmi, jednak możliwe jest to tylko wtedy, gdy kochasz. Jeśli chodzi jeszcze o samoocenę, to Kate woła: ceń siebie! Czyli: jeśli nie cenisz samej/samego siebie, to świat też nie ceni ciebie. Brak pieniędzy wynika z braku samo-wartości, braku dbania o siebie. Filozofia życia autorki Pieniądze: Miłosna Opowieść brzmi: jeśli osiągniesz wolność finansową to możesz być w pełni oddany dla swojego celu na tej planecie. Kate proponuje ćwiczenie: przez 20 dni codziennie spisuj trzy rzeczy, które mają wartość dla Ciebie.

3. TRZECIA RADA: uważaj na to, co mówisz o pieniądzach.

Tytuł tego punktu oznacza by, wziąć odpowiedzialność za własne słowa. Jeśli mówisz negatywnie o pieniądzach, a mówieniem negatywnym jest też mówienie o ich braku, to Kate uczy wtedy, że: Jeśli myślisz o pieniądzach w kategorii ich braku, to blokujesz płynącą do Ciebie obfitość. Mówienie negatywnie o pieniądzach ogranicza twoje obecne finanse i odpycha przyszłe. Mówienie pozytywnie o finansach i bycie gotowym na ich przyjęcie powoduje przyciąganie większych sum.

Kate proponuje opowiedzieć samej/mu sobie ustnie lub pisemnie swoją finansową miłosną historię w dzienniczku Money Love Journal, w którym możesz odpowiedzieć na takie pytania, które autorka sama sugeruje: Gdzie wszystko się zaczęło? Jakie były twoje największe osiągnięcia związane z finansami? Jakie były porażki? Co było w nich najcenniejszego? W dzienniczku możesz opisać też swoją przyszłość finansową w jakiej chciałabyś/łbyś żyć.

Drugim prostym ćwiczeniem, którym proponuje Kate jest wyrażanie na głos wdzięczności za tą kwotę, którą masz. Jeśli chcesz więcej pieniędzy, doceń i uszanuj to, co masz teraz, a będziesz miał/a więcej. Rada Kate na to jak odmawiać sobie kupna czegoś brzmi: zamiast mówić ze nie stać mnie na to, powiedz wybieram na razie tego nie kupować.

Kate Northrup i jej książka Pieniądze: Miłosna Opowieść zmieniły, zmieniają i będą zmieniać życie wielu ludzi oraz ich podejście do zasobności, i może zmienić również nasze podejście. Gdy pokochamy siebie zdrowym egoizmem, to pokochamy cały świat łącznie z pieniędzmi, wówczas przybliżymy się do wolności między innymi wolności finansowej. Albo będziesz nieustannie poświęcać czas i energię na myślenie o braku pieniędzy, o braku wszelkich innych rzeczy, o których marzysz i przez skupienie uwagi na problemie, na tym, czego nie chcesz, będziesz przyciągąć jeszcze więcej problemów i jeszcze więcej braku pieniędzy, powodując w ten sposób blokadę przed napływem dobrobytu do ciebie. W konsekwencji brak, bieda, stres, lęk, zamieszanie zdeterminują twoje życie. Albo uwolnisz się od stresu i zniewolenia związanego z pieniędzmi i ich brakiem i finanse staną się dla Ciebie dodatkiem.

Masz do wyboru tylko jedną z dwóch powyższych dróg, tylko jedna jedyna prowadzi do wyjścia. Pamiętajmy pieniądze to środek wymiany, wartościowy środek wymiany zamieniany za inną wartość, pieniądze mogą być łaską, błogosławieństwem i darem.

Bogactwo, radość, zdrowie, szczęście, miłość, to nasze prawa do żywego życia w zwycięstwie i w pełni, bo jesteśmy kochanymi dziećmi Boga, a Bóg chce żebyśmy byli wolni od długów, wolni od biedy, wolni od zmartwień. To były trzy rady od Kate Northrup, która uczy kobiety i mężczyzn szacunku i miłości do pieniędzy.

Tłumaczył i komentował Andrzej Milewski

Linki do źródeł:


Posłuchaj na Youtube, co Kate Northrup mówi o swojej książce

Książka Kate Northrup  Money: A Love Story w wersji oryginalnej dostępna jest na AMAZON – Kliknij poniżej

Jeżeli uznasz ten artykuł za wartościowy, prosimy POLEĆ go znajomym na Facebooku lub kliknij przycisk Google+. Może komuś te treści w czymś pomogą. Będziemy wdzięczni za polecenie naszego magazynu. Z góry za wszystko serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebboku!

Leave your comment

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Authorization code from image: (required)


Message: (required)

Send comment